Аутор Тема: Struktura dana  (Прочитано 462 пута)

Andjeo

• Newbie
  • *
  • Поруке: 2
    • Погледај профил
Struktura dana
« послато: јул 02, 2019, 02:53:37 поподне »
Pomaze Bog i dobar dan zelim. Vec dugo sam ovako nesto prizeljkivala, Pravoslavni psiholog koji me moze razumeti, posavetovati i uputiti. Nesto ukratko o meni: ja sam jedna raznovrsna, veoma nacitana osoba. Moj Problem je u tome sto poslednjih godina nisam imala dovoljno srece da nadjem stalno zaposlenje koje bi me ispunilo. Pokusala sam da promenim situaciju, posecivala sam razne seminare, kurseve i najzad zavrsila jos jednu skolu koju sam duze prizeljkivala. Sve je to pozitivno delovalo na mene. Ali posla nekada ima, nekada nema i to vreme kada ne radim nikako ne mogu produktivno da iskoristim. Jednostavno po citav dan sam u kuci, ne uradim mnogo,  previse dugo sam na kompjuteru. Umorna sam od svega, imam sve manje energije i zivotne radosti. Kada moji uvece dodju, sve je nekako bolje, ako nista drugo, ne osecam usamljenost i izadjem iz kuce sto mi veoma prija. Volela bih da se druzim, ali nemam mnogo prijatelja osim 2-3 prijateljice sa kojima se zbog nedostatka njihovog vremena ponekad vidjam. Zaista nije do mene, ja prosto ceznem za druzenjem, jutarnjom kafom ili cajem, jutarnjom setnjom kroz sumu sa prijateljicom. Nisam nametljiva osoba, a ljudi su se prilicno otudjili. Najveci Problem mi je sto polako osecam da gubim strukturu dana i ne cinim previse da bi se nesto poboljsalo. Nedostaju mi volja i motivacija. Mozda mi Vas savet pomogne da se pomaknem. Unapred zahvalna. Andjela

Милош Благојевић

• Administrator
  • Newbie
  • Поруке: 6
    • Погледај профил
Одг: Struktura dana
« Одговор #1 послато: јул 03, 2019, 09:21:44 пре подне »
Бог помогао Анђела. Нисте нам пуно  рекли о себи. На пример чиме се бавите, са ким живите, колико имате година. Није ми јасно да ли сада имате сталан посао. Било би лепо да нам напишете како изгледа један ваш дан када радите а како када не радите. Такође би било занимљиво да напишете шта сте желели у животу када сте били млађи и да ли сте задовољни тиме што сте постигли (не мислим  само на пословни аспект). Не бих журио са давањем савета док Вас мало боље не упознам.
Свако добро,
Милош.

banekv

• Newbie
  • *
  • Поруке: 1
    • Погледај профил
« Одговор #2 послато: јул 03, 2019, 05:06:49 поподне »
Pomaze Bog dragi ljudi. Imam delom slican problem pa nisam hteo otvarati novu diskusiju na istu temu. Verujem da mi necete zameriti ako se ukljucim u razgovor.

Siguran sam da slicne ako ne identicne probleme imaju mnogi Kraljevcani (da ne govorimo o ostatku Srbije pa i sire). Sto se tice zaposlenja koje kako ti kazes ispunjava, cini mi se da je veoma retko a verovatno ga vise nece ni biti. Kapitalizam nije zabava na radnom mestu (u poslu) nego stvaranje dobiti po svaku cenu, sto vise i brze to bolje. Tako da trazenje satisfakcije, zivotnog cilja i ispunjenja u poslu je cesto promasaj. Dakle radi da bi zivela, a nemoj ziveti da bi radila. Dalja edukacija ti mozda u jednom trenutku bude od velike koristi, a mozda i ne. Ne znam koliko imas godina. Zivotno doba igra veliku ulogu.

Potpuno te razumem o cemu govoris, jer prolazim kroz iste stvari. Neproduktivno i besmisleno sedenje u zatvorenom, na kompjuteru i tako sve u krug dok se dani sliju u nedelju, nedelje u mesece itd. Sto bi narod rekao "gde si bio, sta si radio" :D. I naravno uz sve to uzasna premorenost ni od cega. Takvo stanje duha nasi sveti oci nazivaju "uninije" a psihijatri/psiholozi depresija. Kazem iz iskustva zato sto mi je lekar jos 2016. dijagnostifikovao depresiju (sa anksioznoscu i ostalim glupostima). Prosao sam sve moguce terapije i nije imalo nikakvog trajnog efekta. Svaki psihijatar i psihoterapeut kod koga sam bio na terapiji, a bilo ih je bas prilicno (u zemlji i inostranstvu) su posle nekog vremena suptilno odustali sa recima "znate, vi ste prilicno kompleksan 'pacijent', ne znam kako i sta sa vama dalje" :). A pomoc mi je i dalje preko potrebna. Tako da nemoj dozvoliti da upadas u taj zacaran krug ni po koju cenu. Govorim ti iz iskustva. Menjaj te navike pod hitno! Sport je uvek od koristi kako za fizicko tako i za psihicko zdravlje. Bilo koji i redovno bez izgovora. Jer ako ne cinis nista po pitanju popravke svoje situacije, kako mozes uopste ocekivati da se bilo sta promeni? Covek citav zivot pada, pa ustane. Boze moj. To tvoje sadasnje stanje je samo signal tvog tela i duha da nesto nije u redu i to treba promeniti. Verujem da ces to uspeti.

Znam tacno o cemu govoris. "Welcome to the club!". To nije nista drugo nego "krik za ljubavlju". Prilicno je istinito da su ljudi otudjeni, nepoverljivi i suzdrzani, odsutni. Retko ko koga uopste i slusa onako istinski, iskreno. Vidim sve vise ljudi kako sede jedni sa drugima nekako na silu uz neprestano muvanje telefona po rukama. Imam identican problem naci osobe za druzenje i uopste normalnu konverzaciju. Ne uklapam se u drustva gde se sve vreme prica o trecim osobama (ogovara), kuka nad prokletom sudbinom i osudjuje sve i svasta.

Hteo sam samo reci, nikada ne dozvoli da te savlada strah i nemir. Bice sta ce biti. Verujem sve najbolje.

Zelim ti svako dobro!

Милош Благојевић

• Administrator
  • Newbie
    • Погледај профил
« Одговор #3 послато: јул 03, 2019, 06:22:04 поподне »
 Xвала на допуни. Наравно да не смета што сте се укључили у разговор. Иначе и ја сам из Краљева.
Поздрав.  :)

Andjeo

• Newbie
  • *
  • Поруке: 2
    • Погледај профил
« Одговор #4 послато: јул 04, 2019, 02:16:11 поподне »
Dobar dan gospodine Blagojevic i najlepse hvala na odgovoru. Istina, nisam mnogo napisala o sebi, pa cu pokusati ovog puta. Imam 47god, u braku sam 25, imamo jednog odraslog sina. Svojom ulogom kao zena i majka sam potpuno zadovoljna, rezultati su vidljivi u tim oblastima. Sto se mojih zelja tice nikada nisam bila previse zahtevna, prilicno sam skromna, zahvalna osoba koja ne tezi materijalnom vec duhovnom. U mladosti sam zelela da zavrsim jednu skolu, ali sam se ipak odlucila za neku drugu, jer se mojoj zelji protivio otac. Naravno, dugo sam patila zbog toga. Sto se tice posla nemam ga opet, a i da mi se ukaze prilika ne znam kako bih radila jer me vec godinu dana bole ledja. Idem na terapije, akupunkturu, masaze, ali su slabi rezultati. Kada radim moj dan je ispunjeniji, misli su sredjenije, koncentrisem se na rad, a ne na probleme, nema usamljenosti. Drugacije se organizujem, planiram i sve nekako postignem. Kad ne radim ustajem i znam da je to bez obaveze da se spremim i izadjem iz kuce. Najpre se malo sredim i nesto pojedem, a onda sednem za kompjuter, tu uvek ima nesto sta se moze procitati, pogledam oglase za posao i tako u krug. Spremim rucak, operem, okacim, slozim ves. Onda opet kompjuter. Ako me ne bole ledja i postignem, sredim kuhinju. Znaci uradim jako, jako malo u odnosu na ono sto sam ranije radila. Inace zivim u inostranstvu, ali to opet ne znaci da se radi o nekakvom prezasicenju, jer zivimo skromno kao i vecina ljudi u Srbiji. Jos jednom od srca hvala na razumevanju! Veliki pozdrav.

Милош Благојевић

• Administrator
  • Newbie
    • Погледај профил
« Одговор #5 послато: јул 04, 2019, 11:07:32 поподне »
Добро вече. Нема на чему. Лепо је што имате складну породицу која вам је сигурно важан ослонац. Претпостављам да син живи самостално. Супруг ради? Свиђа ми се и што ваше жеље нису велике и што цените духовне вредности. Не знам да ли читате духовну литературу, да ли постите, идете у цркву, причешћујете се. Мени се чини да сте Ви довољно активни и када не радите. Урадите онолико колико је потребно. А не осећате се испуњено јер од себе очекујете више јер сте раније, претпостављам, били продуктивнији. Невоља је и у томе што немате пуно пријатеља са којима бисте проводили време. Написали сте да нисте наметљива особа. Да ли их некад позовете или чекате да се оне јаве пошто су више заузете послом? Не знам да ли са супругом стижете да проведете више времена заједно, да прошетате или обавите неке заједничке активности. Такође не знам да ли се бринете јер немате сталне приходе или је финансијска ситуација и без тога релативно стабилна. Исправите ме ако  грешим, чини ми се да сте виталност изгубили јер сматрате да можете много више у пословном и социјалном смислу али сте спутани (услед здравствених разлога и тиме што Вам  недостаје друштво). Потребна Вам је нека промена која би Вас покренула. То би вероватно био посао који Вам је прикладан с обзиром на здравствено стање. Поред тога, не знам а који начин проводите време на компјутеру, ако сте већину времена на друштвеним мрежама, то није добро. И ту Вам је потребан фокус. Почните да учите нови језик или читајте неку књигу, или нешто друго што није боравак на мрежама или сурфовање и читање вести. Такође, Ваша усамљеност може потицати из можда неких проблема које имате са мужем, па је и са тим у вези потребно да више разговарате. Можда грешим, и извините ако улазим у интиму, само покушавам да идентификујем шта би све могли да буду проблеми. Корисно је и да посетите цркву уколико постоји у близини и разговарате са свештеником. Осим што Вам може дати добар савет, можда Вас може упознати  са неким из парохије са ким после можете да се дружите. Замолио бих и колегиницу Светлану, која је за разлику од мене у браку, и вероватно Вам више може помоћи, да се укључи. Такође и оца Киријака да са нама подели своја запажања Наравно, и остале који мисле да могу да помогну.
Срдачан поздрав!
« Последња измена: јул 04, 2019, 11:31:12 поподне Милош Благојевић »

SMF spam blocked by CleanTalk